Aile Hekimlerine Sahip Çıkın Çağrısı

0

Salgınla mücadele sürecinde büyük fedakârlık sergileyen sağlık çalışanları için Mart ayından geçerli olmak üzere üç ay süreyle uygulanacak olan ek ödemeler konusunda, aile hekimlerinin kapsam dışı tutulmasını eleştiren CHP Samsun Milletvekili Hancıoğlu, iktidara; “Hakları ödenmez demek yetmez; haklarını ödeyin ve aile hekimlerimize sahip çıkın” diye seslendi.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, salgınla mücadele sürecinde önemli görevler üstlenen aile hekimlerinin öncelikli taleplerinin dikkate alınmasını istedi.

Hastanelerde sunulan poliklinik hizmetlerinin salgın döneminde durma noktasına geldiğine ve bu dönemde bu hizmetin aile hekimliklerince sunulduğuna dikkat çeken Hancıoğlu, “Birçok aile hekimimiz ve hekimlik çalışanı bu süreçte büyük risk altında fedakârca çalışmış, maalesef enfekte olan ve hayatını kaybedenler olmuştur” dedi.

HAKLARINI VERİN
Tüm sağlık çalışanları gibi aile hekimlerinin de bu görevlerini yaparken, ilave hiçbir beklentisinin olmadığının altını çizen CHP’li Vekil Hancıoğlu, şöyle konuştu; “Salgınla mücadelenin kahramanları değerli sağlık emekçilerimize, minnetimizi manen ve madden göstermemiz gerekiyor. 1 Mart itibaren geçerli olmak üzere üç ay süreyle yürürlükte kalacak olan ek ödeme uygulaması kapsamına, aile hekimlerimiz de dâhil edilmelidir. ‘Hakları ödenmez’ dememiz yetmiyor, haklarını ödememiz gerekiyor. Bu savaşın gizli kahramanları aile hekimlerimize de sahip çıkmalıyız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz