AFAD Daire Başkanına Bahçıvan Kıyağı

0

Ankara’da AFAD Genel Başkanlığı’nın bünyesinde Sivil Savunma Daire Başkanı olarak görev yapan Sadi Ergin, memleketi Samsun’da bahçe içinde tek katlı bir yazlık ev yaptırdı. Atakum İlçesi Büyükoyumca Mahallesi Pelitköy mevkisinde bulunan evin çevre düzenlemesi için AFAD Samsun İl Müdür Vekili Levent Uçarlı ile görüştü.

TEKNİSYENİ GÖREVLENDİRDİ
Müdür Vekili Uçarlı da, bahçe işlerinden anlayan Z.A. isimli arama kurtarma teknisyenini 55 SK 860 plakalı AFAD’a ait resmi araçla Daire Başkanı Sadi Ergin’in evindeki bahçe ve peyzaj çalışmalarını yapması için görevlendirdi.

Yaklaşık 1 ay boyunca mesai günlerinde Ergin’in evine her gün resmi araçla gelerek, bahçe ve çevre düzenlemesi yapan Z.A., bölge sakinlerinin dikkatini çekti ve görüntülendi.

ARAÇ BÖLGEDE TESPİT EDİLDİ
Bölge sakinlerinden biri resmi plakalı aracı ve çalışan personeli video çekerek ve fotoğraflayarak CİMER’e şikayette bulundu. Samsun Valiliği’ne intikal eden olay üzerine Vali Osman Kaymak, plakası verilen aracın araç takip sistemi üstünden o bölgede olup olmadığının tespitini istedi. Araçtan iddia edilen adreste olduğuna dair sinyal alınınca Vali Kaymak, konunun araştırılması için müfettiş istedi. Müfettişlerin AFAD İl Müdür Vekili Levent Uçarlı ve personel Z.A.’nın ifadesini aldığı öğrenildi.

Sivil Savunma Daire Başkanı Sadi Ergin, bir dönem Samsun’da Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği İdari ve Mali İşler Müdürlüğü görevinde bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz