Adliye’deki Virüs Hayalet Taşıyıcı Çıktı

0

Samsun’un İlkadım İlçesi Cumhuriyet Caddesi’ndeki eski Adliye Sarayı’na taşınan Vergi Mahkemesi’ne bağlı Yazı İşleri Müdürlüğü’nde görevli bir katip memurunun korona virüsü testi pozitif çıkmış, çalışanlar karantinaya alınmıştı. Yeni Samsun Adliye Sarayı da virüs şoku ile sarsıldı.

40 KİŞİYE TEST YAPILDI
Yeni Samsun Adliye Sarayı’nda yer alan ön büroda görevli bir personelin korona virüs testi pozitif çıktı. Söz konusu personelin virüsü eşinden kaptığı öğrenilirken, Gazi Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bunun üzerine ön bürodaki 40 personele koronavirüs testi yapıldı. Test sonuçlarına göre 9 kişinin pozitif çıktığı öne sürüldü. Testi pozitif çıkan kişilerin belirti göstermeyen ‘hayalet taşıyıcı’ grubunda yer aldığı ileri sürüldü. Ön büro, dün hizmet vermeye de devam etti.

FİLYASYON EKİBİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Sağlık İl Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekibi, testi pozitif çıkan personellerle temas ettikleri belirtilen kişiler ile ailelerine yönelik takip filyasyon çalışması başlattı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ve üst düzey yargı mensupları, olağanüstü gündem ile toplantı yaparak, değerlendirme yaptı. Kurumun kapsamlı bir açıklama yapması beklenirken, diğer test sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

Öte yandan, avukatlar, yargı mensupları ve adliye çalışanları ise büyük tedirginlik yaşıyor. Adliye çalışanlarının bazılarında siperlik gibi koruma ekipmanları konusunda sıkıntı yaşandığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz