Adli Tıp Kurumu Samsun’da Olmalı

0

Sevdamız Samsun Platformu Başkanı Nuri Seven, söz verilen Adli Tıp Kurumu’nun kente kurulması için adım atılması çağrısı yaptı. Seven, “Hem adli vakalarda daha hızlı sonuçlar alınacaktır hem de vatandaşlar hayatını kaybeden yakınlarını Trabzon’a götürüp getirmekten kurtulacaktır” dedi.

Platform Başkanı Seven, Adli Tıp Kurumu’nun Samsun’da olması için çağrı yaptı. Seven, “Adli Tıp Kurumu, Samsun için büyük bir ihtiyaçtır. Samsun’da vefat edenler yaklaşık 350 km uzaklıktaki Trabzon’a otopsi için gönderiliyor” dedi.

CENAZELER TRABZON’A GİDİYOR
Vatandaşların Adli Tıp Kurumu’nun Trabzon’da olması nedeniyle büyük mağduriyet yaşadığını belirten Seven, “İnsanlar acılarının yanı sıra yüzlerce km uzaktaki Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na hayatını kaybeden yakınlarının gidip gelmesini bekliyor. Bunun yanı sıra Samsun’un orta Karadeniz’in merkezi konumunda olması ve etrafındaki illerinde ihtiyaçları gözetildiğinde Samsun’a Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın kurulması çok yerinde bir karar olacaktır” dedi.

STK’LARA ÇAĞRI YAPTI
“Sevdamız Samsun Platformu olarak bizler her zaman şehrimizin menfaatleri savunmak için yola çıktık” diyen Nuri Seven, şöyle konuştu; “Mikro milliyetçiliğe karşı durarak, makro kardeşliği savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz. Biz Trabzon’daki Adli Tıp Kurumu Samsun’a taşınsın demiyoruz. Çünkü doğu Karadeniz bölgesinde de birçok ilin ihtiyacı var. Samsun’a da kurulmasını istiyoruz. Trabzon, doğu Karadeniz’e hizmet verirken, Samsun da orta Karadeniz’in ihtiyaçlarına cevap verecektir. Hem adli vakalarda daha hızlı sonuçlar alınacaktır hem de vatandaşlar hayatını kaybeden yakınlarını yüzlerce km yola götürüp getirmekten kurtulacaktır. Bu nedenle şehrimizin tüm siyasetçileri, dernekleri ve STK’larını tek çatı altında toplanarak Samsun’a Adli Tıp Kurumu’nu kazandırmak için tek yürek tek bilek olmaya davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz