ADD’den AK Partili Zengin’e Tepki

0

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in cezaevlerinde kadınların çıplak aranması ile ilgili söylediği sözlere tepki gösterdi. Özkefeli, “Kadına şiddetin durmadığı ülkemizde bir kadın eliyle şiddete maruz kalmak hepimizi derinden yaralamıştır” dedi.

Cezaevinde ‘çıplak arama’ yapıldığı eleştirilerini reddederek ‘Onurlu ve ahlaklı kadın bir sene beklemez’ diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in TBMM’deki sözlerine, Atatürkçü Düşünce Derneği’nden tepki geldi.

UTANÇ VERİCİ AÇIKLAMA
ADD Başkanı Özkefeli, “Üstüne basa basa AK Parti Grup Başkanvekili ve bir avukat olduğunu söyleyen sayın kadın vekil Zengin, bir kadının ‘Onurlu ya da Onursuz’ olmasının karar yeri hiçbir zaman siz değilsiniz ve asla da olamazsınız. Böyle ayrıştırıcı bir dille yaptığınız konuşma gerçekten çok utanç vericidir. Vekil ya da avukat bir kadının; ‘Çıplak arama üzerinden’ tacize uğrayan ve utandığı için söyleyemeyen kadınları ‘Onursuz’ diye nitelendirmesi AK Parti döneminin nefret ve şiddet dilinin, eril şiddetin başka bir yansımasıdır. Ama bunun bir kadın tarafından söyleniyor olması gerçekten utanç vericidir” dedi.

Özkefeli açıklamasında şunları söyledi; “Kendi başörtüsünü 20 yıl önce avukatlık yemini ederken çıkardığı için başını kaldıramadığını söyleyen sayın Zengin’in bizler onuruna ve inancına sonuna kadar saygı duyuyoruz. Bugün kadına şiddetin durmadığı ülkemizde, bir kadın eliyle şiddete maruz kalmak hepimizi derinden yaralamıştır. Bu zihniyet kadını ve erkeği ile Cumhuriyete ve devrimlere düşman, ortaçağ karanlığının tam adıdır. Lanetliyor ve kınıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz