ADD’de Işık Özkefeli Yeniden Aday

0

Atatürkçü Düşünce Derneği’nde (ADD) 2 dönemdir başkanlık yapan Dr. Işık Özkefeli, 1 Mart günü yapılacak olan olağan genel kurulda yeniden aday olduğunu açıkladı.

“2016 yılında seçildiğim ADD Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na sizlerin teveccühü ile dört yıldır devam etmekteyim” diyen Özkefeli, ADD Yönetim Kurulu adaylığı ile ilgili olarak adaylıktan çekildiği iddialarının bulunduğunu, mücadeleden ve adaylıktan çekilmediğini ve bu söylemlerin yaygınlaşması üzerine bu toplantıyı yapma gereği duyduğunu söyledi.

ADD Samsun Şube Başkanı Özkefeli, şöyle konuştu; “ADD Samsun Şubesi olarak aklın ve bilimin hayır dediği, ama maalesef tek adam rejiminin dayattığı her alanda mücadele verdik. Milli Bayramlarımız engellenmeye çalışılırken biz sokaklardaydık. Gençlik geleceğimiz diyerek Gençlik Kolları oluşturan, genç üye sayısını arttıran, dört yıldır elliye yakın gence karşılıksız eğitim bursu veren, Eğitim Çalışmaları yapan, Sanata önem verip koroların işlevsel hale gelmesini sağlayan, emek, insanca yaşam ve iş adına mücadele veren sendikalarla eşgüdümlü çalışan, Samsun Çevre Platformunun kurucuları arasında yer alıp, çevre adına Şahin Dağlarında, Çarşamba Eğercili Biyokütle Enerji Santrali önünde olan yine ADD Samsun Şubesi idi. Eğitimin laik ve bilimsel temellerden uzaklaştırılıp, din eksenli bir sürece sürüklendiği günümüzde eğitim sendikaları ile beraber mücadele veren, sokaklarda olan; Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu kurucularından olup, birçok köy okulunda, bulvarın üstündeki okullarda kütüphane açılmasının sağlanmasında yine ADD Samsun Şubemiz vardı. ‘’Orda Bir Köy Var Uzakta’’ diyerek Nebiyan Kösedik köyü, Başalan Ortaokulu, Tekkeköy Büyüklü Ortaokulunda kütüphane ve etkinliklerle yine biz vardık. OHAL sürecinde 19 Mayıs 2018 de Valiliğin izin vermediği Fener Alayımız için yürüyeceğiz diyen ve binlerle yürüyen yine ADD Samsun Şubesi idi. Birçok etkinliği sokağa taşıyan, kermesler, anmalar, Çocuk panayırları, kutlamalar yapan yine bizlerdik.”

Özkefeli; “Ocak ayı içerisinde yaptığımız genel üye toplantımızda, ertelenen 9 Şubat 2020 Olağan Genel Kurulumuzda olduğu gibi dün olduğu gibi bugünde; Bir Cumhuriyet Kadını olarak; Bursa Nutku’ndan aldığım güçle, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisi olmaya, aydınlık bir geleceğe inancımla ve azmimle, Atatürk Cumhuriyeti’ni tekrar inşa etme yürüyüşüme devam edeceğim. Bu nedenle 14. Olağan Genel Kurulumuzda tekrar yönetim kuruluna adayım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz