ADD Samsun’da AK Parti’ye Hasan Uzunlar İçin İstifa Çağrısı

0

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sosyal medya hesabından ağır hakaret içeren paylaşımlarda bulunan ve ADD’nin Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusu sonrası yargılandığı mahkemece 10 ay hapis cezası alan AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’ı istifaya davet etti.

Başkan Özkefeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’ya, AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’a verilen hapis cezası sonrası gereğinin yapılması konusunda çağrı yaptı.

ADD Başkanı Özkefeli açıklamasında, “Samsun şehrinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrinde, onun hemşehrileri tarafından seçilerek göreve getirilen malum şahsın, Atamızdan özür dileyerek, bulunduğu tüm görevlerden istifasını istiyoruz. AK Parti Genel Merkezi ve İl Yönetimini ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı göreve davet ediyoruz. Bu şahsın, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde olması yanlıştır. Önümüzdeki süreçte ‘aynı suçu yapacak mı yine’ diye takipçisi olacağız!” dedi.

AK PARTİ’NİN SORUŞTURMASI NE OLDU?
AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Hasan Uzunlar ile ilgili disiplin kuruluna sevkedildiğini açıkladığı tarihten sonra herhangi bir bilgilendirici açıklama yapmadı. Disiplin Kurulu’nun nasıl bir karar verdiği, AK Parti tarafından açıklanmadı. Geçtiğimiz günlerde, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Uzunlar’a kınama cezası verildiğini duyurmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz