ADD Samsun Şube’den 23 Nisan Mesajı

0

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Özkefeli, yayınladığı mesajında; “Ulusal egemenliğimizin ilanının 100. yılını kutlarken; ülke ve dünya olarak oldukça zorlu bir süreçten geçiyoruz. Sorun, emperyalist sömürücü sistem ve acımasız kapitalizmdir. Bunların içimizdeki uzantılarıdır. Çözüm; ulusal egemenliğin yeniden şahlanmasındadır. ‘Halkçı, Devletçi, Milliyetçi, Cumhuriyetçi, Devrimci, Laik ve Tam Bağımsızlıkçı’; “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.” diyen Atatürk Devrimi yani Atatürkçü Düşünce’dir” dedi.

ADD Başkanı Özkefeli, şöyle konuştu; “Ulusal egemenliğin çatısı, TBMM’dir. 23 Nisan 1920’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan TBMM, dünya siyasi tarihinde “Gazilik” unvanına sahip tek parlamentodur. Milli karargâhtır. Milletimizin varlık nedenidir. Bugünkü asıl mesele ise; TBMM’nin bu tarihi çizgisinden uzaklaştırılmış olmasıdır. Gazi TBMM; milli iradenin göz bebeği, rotası ve ışığıdır. 100. yılında, bugün; TBMM, işlevsizleştirilmiştir. Denetim başta olmak üzere birçok yetkisi elinden alınmıştır. Dönüştürülen ve değiştirilen yönetim sistemiyle birlikte Gazi TBMM adeta dışlanmıştır. TBMM’nin açılışının 100. yılında ne yazık ki ulusal tarihimiz bilinçli bir şekilde itibarsızlaştırılmaktadır. Bu tehlikeli bir oyundur. Ulusal egemenliğimizin 100. yılında; emperyalizmi ve işbirlikçilerinin oyunlarını yeniden bozmak zorundayız. Gazi TBMM’nin yetkileri derhal iade edilmelidir. Tartışmalı ve hukuk dışı 16 Nisan 2017 referandumunun öncesine dönülmelidir. Demokratik parlamenter sistem acilen yeniden inşa edilmelidir.”

ADD yönetimi adına konuşan Başkan Dr. Işık Özkefeli, şu ifadelerle sözlerini tamamladı; “Bir defa daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İlk Meclisin kurucularını, kurtuluş mücadelesi kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi, bugün vatanın bütünlüğü ve Milletin birliği için mücadele eden şehit ve gazilerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Çocuklarımızın daha sağlıklı, özgür ve mutlu bir dünyada yaşaması dileğimizle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ve Ulusal egemenliğimizin 100. yılı tüm Ulusumuza ve çocuklarımıza kutlu olsun.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz