ADD Başkan Adayı Hukukçu Arzu Sabuncu: Yargıya Taşırız

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SASKİ’nin yeni logo tasarımıyla eski logosun da olan Atatürk’e yer vermemesini, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkan Adayı Hukukçu Arzu Sabuncu, eleştirdi. Samsun’da yaşayan sade bir vatandaş olarak bile bu değişime karşı çıktığını söyleyen Sabuncu, “27 yıldır kullandığı logo var. Neden yeni tasarımda Atatürk yok” diye sordu.

SASKİ KENDİ İŞİNİ YAPMALI
ADD Adayı Sabuncu, “Logoyu SASKİ personeli tasarlamış, halk tarafından büyük bir övgü almış deniliyor. Kim beğenmiş logoyu. Tepkileri görmüyorlar heralde. SASKİ personeli işini yapmalı. Samsun kurtuluş mücadelesinin yakıldığı şehirdir. Atatürk benim doğum günüm 19 Mayıs 1919 demiştir. Atatürk Samsun ile özdeşleşmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerini Samsun’dan kimse silemez. Samsun 3 gündür lağım kokan suyu içiyor. SASKİ bunlarla uğraşacağına logoyu değiştiriyor. Bu mudur kurumun gündemi. Ayrıca çok özel bir tasarım da değil, benzerleri piyasada var” dedi.

DAHA BÜYÜK BİR GİRİŞİM ENDİŞESİ VAR
SASKİ’nin logodan Atatürk’ü çıkarmasının daha büyük girişimleri de beraberinde getirebileceği endişesi taşıdıklarının altını çizen Hukukçu Sabuncu şöyle devam etti: “Yarın bir gün Atatürk’ün kimliğinin kentten silinmesine yönelik büyük girişimlerinde olabileceğini düşünüyoruz. O nedenle tepkimizi en üst perdeden dile getiriyoruz. Bununla ilgili sivil toplum örgütleri ile görüşmelere başladık. Bunu Samsunlu bir vatandaş olarak gündemimize aldık. İmza kampanyaları, eylemler gerekirse hukuki mücadele başlatacağız. SASKİ ve Büyükşehir bu hatadan dönmeli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz