9 Ağustos Kilit Tarih

0

‘İYİ Parti’de misafirim’ diyerek eski partisi MHP’ye yeşil ışık yakan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın, 9 Ağustos’a kadar kararını vermesi bekleniyor. 9 Ağustos’ta MHP’nin İlkadım ilçe kongresi ile İYİ Parti’nin İl kongresi aynı gün yapılacak.

31 Mart yerel seçimlerinde MHP’nin Cumhur İttifakı adayını desteklemesi üzerine partisinden istifa edip Millet İttifakı çatısı altında CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olarak seçimlere giren ve İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş’ın yuvaya dönüp dönmeyeceğine yönelik kesin kararı bekleniyor.

GÖZLER 9 AĞUSTOS’TA
Geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda “İYİ Partili yada CHP’li değilim. Ben ülkücüyüm. İYİ Parti’de misafirim. Halkın yararına olursa adım atarım” açıklaması ile MHP’ye yeşil ışık yakan Demirtaş’ın kararını 9 Ağustos’a kadar vermesi bekleniyor. Başkan Demirtaş, İYİ Parti’nin ilçe kongresine katılmaması ile eleştirilerin odağı olmuştu. 9 Ağustos tarihinde MHP’nin İlkadım ilçe kongresi ve İYİ Parti’nin İl Kongresi aynı gün gerçekleştirilecek. Demirtaş’ın hangi kongreye katılacağı merak edilirken, katılım gösterdiği kongre ile aynı zamanda cevabını da vermesi bekleniyor.

Başkan Demirtaş’ın MHP’ye geçmek için yakın çevresini ikna etmeye çalıştığı öne sürülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz