65 Yaş Üstü Çiftçi Mağdur Edilmemeli

0

CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, corona virüs salgını nedeniyle tüm dünyanın çok kötü bir dönemden geçtiğini, ülkemizde de görülen salgınlardan dolayı insanların sağlığının bozulduğunu, ölümlerin yaşandığına dikkat çekti.

KÖYLERDE TARIM DURDU
Vefat edenlere başsağlığı, hastalara da acil şifalar dileyen Perçin, “Önceliğimiz elbette can sağlığıdır ancak bu virüsten sonra da yaşam devam edecek. Tedbirleri elden bırakmamız gerekir. Fakat 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkamamasından dolayı köylerde tarım durdu. Çiftçiye kolaylık sağlayacak ve sahiplenecek yeni uygulamaların, tedbirlerin bugünden alınması gerekmektedir” dedi.

ÇİFTÇİLERE DESTEK VERİLMELİ
“Tarladaki ürünün ve verimin kaybını önleyecek adımların atılması gerekiyor” diyen CHP’li Başkan Perçin, şöyle konuştu; “Bu gibi olağan üstü durumlarda doğru kararlar alınmalıdır. Borçları nedeniyle mağdur olan çiftçilerin belirlenip, tarım kredi kooperatifleri ve bankalara olan borçları ertelenmeli. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olup olmadığına bakılmaksızın, tüm çiftçilere destek verilmeli, ekim alanlarının sigortalanması sağlanmalıdır. TMO, TİGEM ve Tarım Kredi Kooperatifleri gibi kuruluşlar, ekimden hasata çiftçiyi sahiplenecek uygulamalar geliştirmeli, içinde bulunduğumuz olağanüstü durum dikkate alınarak düzenlemeler sağlanmalıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz