541 Kişiye Soruldu, İşte Çarpıcı Sonuçlar

0

Samsun’da 2020 yılında “yüksek lisans tezinde” yapılan bir araştırmada 541 kişiye “yerel medyaya” yönelik sorular soruldu. Ankette Samsunlular; Hedef Halk Gazetesi’ni “en güvenilir gazete” bulurken, “az güvenilir kurumlar” arasında ise Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni söyledi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı yüksek lisans öğrencisi Onur Şen’in 2020 yılında hazırladığı; “Yerel Medyaya Yönelik Güvenilirlik Algısı: Samsun Yerel Medyası Örneğinde Bir Araştırma” adlı tezde; Samsun’da “en güvenilir yerel gazete” sıralamasında Hedef Halk Gazetesi zirvede yer aldı.

Doç. Dr. Onur Bekiroğlu’nun danışman olduğu yüksek lisans tezinde, Samsun’un 4 merkez ilçesinde ikamet eden 541 kişiyle anket yapıldı. Araştırmaya katılanlardan elde edilen veriler, online anket tekniği ile toplanarak sonuçlar ortaya koyuldu.

Katılımcılar tarafından akıllarda kalan ve “en güvenilir medya” kuruluşu sıralamasında Hedef Halk Gazetesi birinci sırada yer aldığı belirtilirken, vatandaşların “güven duyduğu” ilk üç kurum valilik, yerel medya ve eğitim kurumları olarak sıralandı.

Katılımcıların “en az güvendiği kurumlar” ise Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler ve spor kulüpleri olarak sıralandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz