3,6 Milyonluk Arsa Borca Gitmiş! SGK Satışa Çıkardı

0

Bafra Belediyesi’nin eski başkanı Zihni Şahin döneminde, MHP’li üyelerin tepkisine rağmen SGK’ya olan borçtan dolayı kuruma devrettiği ‘makine ikmal arsası’ satışa çıkarıldı.

Bafra Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü’nün arsası, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı tarafından ihale ile satışa çıkarıldı. SGK, mülkiyeti kuruma ait bazı gayrimenkulleri satışa çıkardı. Satış ilanları arasında Bafra Belediyesi’nin SGK borçlarına karşılık verdiği Makine İkmal Müdürlüğü arsasının da yer aldığı ortaya çıktı.

MECLİS ÜYELERİ DEVRE KARŞI ÇIKMIŞ
Bafra Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin’in ikinci döneminde meclis kararı ile ikmal müdürlüğü arsasının belediyenin borçlarına karşılık SGK’ya verildiği, o gün gerçekleşen meclis toplantısında o dönem mecliste muhalefet partisi olarak bilinen bugün Cumhur İttifakı’nın ortağı olan MHP’li Meclis Üyesi Abdurrahman Çamaş ve İsmail Bekar’ın karşı çıktığı ve tepki verdiği öğrenildi.

ŞİMDİ VERMEYİN
MHP’li Çamaş’ın, “Yakında yapılandırma yapılacak. Vermeyin, devlet her zaman borçludur ama ille de verecekseniz, şimdi vermeyin. Şimdi verirseniz arsa değeri önce faizlerden düşecek” sözleri ile satışa tepki gösterdiği, yine MHP’li Meclis Üyesi İsmail Bekar’ın da, arsanın ticari alana dönüştürülmesine, “Sonra satılmasın” dediği öğrenildi.

TİCARİ ALANA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
Bafra Gazipaşa Mahallesi Hal Caddesi’nde bulunan o dönemde Bafra Belediyesi’ne ait Makine İkmal ve Onarım Müdürlüğü’nün bulunduğu arazinin planı değiştirilerek, ticaret alanı dönüştürülmüştü. Arazi üzerine herhangi bir ticaret alanı yapılma olasılığına karşı oy çokluğu ile onaylanan plan değişikliği sonucunda arazinin satılma yolu da açılmıştı.

SGK tarafından yayınlanan ihale dosyasına göre, 4.820 metrekarelik arsaya 3 milyon 695 bin muhammen bedel biçildi. İhale 5 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz