32 Yıldır Dinmeyen Yara

0

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkan Yardımcısı Burhan Mucur, Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybeden futbolcuları andı.

Türk Spor tarihinin en kara günü
MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Burhan Mucur, 20 Ocak 1989 günü yaşanan kazanın Türk spor tarihinin en kara günü olduğu belirtti. Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Burhan Mucur, ‘Teknik Direktörümüz Nuri Asan, futbolcularımız Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan’ın hayatını kaybettiği, bazı sporcularımızın ise yaralandığı trafik kazasının yıl dönümünde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum’ dedi

32 YILDIR DİNMEYEN YARA
Türk futbol tarihinin en acı günlerinden olan 20 Ocak 1989 günü hafızalardan asla silinmeyeceğini söyleyen Mucur, ‘Türk futbol tarihinin en acı hadiselerinden birisi olarak tarihe geçen bu kaza sadece şehrimiz ve Samsunspor’a gönül verenlerin değil, tüm spor camiasının ve futbol severlerin hafızalarında yer etmiştir. Kırmızı beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan bu elim kaza nedeniyle 32 yıldır yüreğimiz yanıyor. Samsun’umuzu ve tüm spor camiasını büyük bir kedere boğan bu tür kazaların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, hayatlarını kaybeden Samsunsporlu kardeşlerimi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum’ diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz