3 Gurbetçinin Testi Pozitif Çıktı

0

14 gün önce Kenya ve Tanzanya’dan Samsun’a getirilerek Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Samsun Münevver Ayaşlı Yurdu’nda karantina altında tutulan 272 Türk vatandaşının 268’i memleketlerine yolcu edildi.

Karantina süresi içerisinde korona virüs testi olan Türk vatandaşlarından 3’ünün test sonucu pozitif çıkarken, 1 kişi ise virüs belirtisi gösterdiği gerekçesiyle hastanede tedavi altına alındı.

Dezenfekte edilen otobüs ve minibüsler ile yaşadıkları şehirlere yolcu edilen vatandaşlar alkışlar ile memleketlerine uğurlandı. Yapılan hizmet karşısında hayran kalan vatandaşlar, bu süreçte en iyi şekilde ağırlandıklarını dile getirdiler.

İl Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Şu anda son gruplarımızı gönderiyoruz. Tanzanya ve Kenya’dan gelen vatandaşlarımız uğurlayacağız. Bunların arasında 3 tane pozitif vaka var. 1 tanesinde belirti gösterdiği için hastanede yatıyor. Samsun’da tedavi oluyorlar. Misafirlerimizi Anadolu kültürü gereğince baş tacı yaparak 7/24 ekiplerle birlikte herkesin tüm ihtiyaçlarını giderdik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz