3 Farklı Öneride Hangi Senaryo Yaşanırsa Yaşansın Her Türlü Şampiyonuz

0

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve alt lig temsilcilerinin video konferans yöntemi ile yaptığı görüşmede 3 farklı öneri masaya yatırıldı.

TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı ve Kırklarelispor Kulübü Başkanı Volkan Can, beraberindeki kulüp başkanlarıyla birlikte Bakan Kasapoğlu ve TFF Başkanı Özdemir’e lider takımların şampiyon ilan edilmesini ve play-off sıralamasındaki takımların da play-off oynaması önerisini sundu. Bu öneriye kulüplerin yüzde 75’nin sıcak baktığı kaydedildi.

BİLGİ KİRLİLİĞİ YAŞANDI
Kulüpler Birliği’nin ayrıca liglerde kalan maçlarının oynanmadan bu halde tescil edilmesi düşme ve çıkma olmamasını ya da Haziran ayında liglerin seyircisiz şekilde oynatılmasını önerdikleri öğrenildi. Öneriler medyaya sızdıktan sonra kısa sürede tartışmalar başladı. Kulüpler Birliği’nin önerileri, alınmış kararlar gibi konuşulmaya başlandı fakat bilgi kirliliği kısa sürede son buldu.

“HERKES GÖBEĞİNDEN KONUŞUYOR”
Konuyla ilgili açıklama yapan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, “Hiç bir karar çıkmadı. Herkes göbeğinde konuşuyor. Gerçek kararlar bu ay içinde resmi olarak TFF ve Bakanlık tarafından açıklanacak. Bekleyip göreceğiz. Ama her halükarda Allah’ın izniyle Şampiyon olacağız veya ilan edileceğiz.” dedi.

‘ÖRNEK KULÜP OLACAĞIZ’
Başkan Yıldırım, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamasına şöyle devam etti: Samsunspor, Post Coronavirus sonrası dönemde Türk sporunun sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yeni kurmakta olduğumuz Samsunspor Futbol Akademisi ile örnek kulüp olup destek vereceğiz. Devletimiz, kulüplerimizin yanında olmaya dün olduğu gibi yarın da devam edeceğine inanıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz