2B Arazisi Olan Fındık Çiftçisi Erteleme Bekliyor

0

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, çiftçilerin devletten yüksek taksit bedelleri ile satın aldıkları 2B arazilerinin ödemelerinde zorluk çektiğini, erteleme beklediklerini söyledi.

Karadeniz Bölgesi’nde yüzbinlerce çiftçinin geçim kaynağı olan fındığın 2B arazilerinin üzerinde üretimine devam edilirken, çiftçiler; fahiş fiyatlarla satın aldıkları arazilerin taksitlerini ödemekte zorluk çekiyor. Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, 2B arazilerinin taksitlerinin 30 Ekim’e kadar ertelenmesi talep etti.

ÇİFTÇİ MÜJDE BEKLİYOR
Corona virüsü salgını nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Paketi’nde çiftçinin yok sayıldığını kaydeden Başkan Avcı, “2B arazilerinin tespitinde fahiş fiyatlardan dolayı çiftçi taksitlerini öderken zorluk çekiyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde fındık üreticisinin sezondan önce 2B arazilerinin taksitlerini ödemeleri imkansız. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı ile Maliye ve Hazine Bakanlığımızın, bu konuda ivedilikle karar vermesini, çiftçilerimize müjdeli haber vermelerini bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz