1982 Yılından Kalma Direkleri Kullanıyoruz

0

Samsun’un Canik İlçesi’ne bağlı merkez Kestanepınarı mahallesi ve kırsalında sık sık yaşanan elektrik kesintileri yöre sakinlerini bezdirmiş durumda. Muhtar Ahmet Genç, “YEDAŞ’ta dilekçelerimiz var. Sorunu da tespit ettiler ama yapmıyorlar” diyerek, tepki gösterdi.

Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, muhtarı olduğu Kestanepınar Mahallesi’nde yaşanan sık elektrik kesintilerine tepki gösterdi. Kırsal bir mahalle olan Kestanepınar Mahallesi sakinlerinin gelişen teknolojiye karşı halen 1982 yılında yapılmış enerji hatlarını kullandığını iddia eden muhtar Ahmet Genç, YEDAŞ’a çağrıda bulundu.

SIK SIK ELEKTRİK KESİLİYOR
Muhtar Genç, “Mahallemizde bulunan elektrik hatları 1982 yılında yapılmıştır ve hala o günkü haliyle hizmet vermektedir. Mahallemize elektrik yetmemekte dir. Sık sık yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle köyümüzün geçim kaynaklarını verimli kullanamamaktayız” dedi.

DİLEKÇELERİMİZ YEDAŞ’TA
YEDAŞ görevlilerinin bizzat gelip direklerde yaptığı ölçümlerde sorunun tespit edildiğini kaydeden Genç, “2017 yılından beri mahalle halkıyla beraber defalarca dilekçelerle başvuruda bulunduk. Sorunumuz çözüme kavuşturulmamıştır. Bizler mahalle halkı olarak YEDAŞ’ın 2020 yılı trafo yenileme planlarına dahil edilmek ve mağduriyetimizin bir an önce giderilmesini istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz