19 Mayıs’ta İstiklal Marşı’nı Ezbere Okuma Yarışması Ödülleri Verildi

0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını korona virüs nedeniyle evlerinde kutlayan ilçedeki öğrencileri kapsayan bir yarışma düzenleyen 19 Mayıs Belediyesi yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

İlk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan İstiklal Marşı’nın on kıtasını ezbere okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere katılım belgesi ve birincilere bisiklet ödülü verilirken, ikinci ve üçüncülere ise tablet ödülü verildi.

Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; şöyle konuştu; “İlköğretim öğrencimiz Tuana Sümeye Uslu ve Ortaöğretim öğrencimiz Yunus Emre Tak birinci olarak bisiklet ödülünü almaya hak kazandı. İlköğretim öğrencimiz Havvanur Kurtuluş ikinci, Ayşe İnan üçüncü ve Ortaöğretim öğrencimiz Ayşenur Ayaz ikinci, İclal Yazıcı ise üçüncü olarak tablet ödülü almaya hak kazandı. Bizlerde öğrencilerimizi ödülleriyle buluşturduk. Yarışmaya katılan diğer tüm öğrencilerimize ise katılım belgesi yanında kalem seti hediyemizi de evlerine göndermeye başladık. Güle güle kullansınlar.”

19 Mayıs Belediyesi’nin düzenlediği İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması’na yaklaşık 250 öğrenci katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz