19 Mayıs’ta Atıklar Yere Değil Masket Potası’na

0

19 Mayıs Belediyesi, korona virüs salgınıyla birlikte kullanımı artan eldiven ve maske gibi tıbbı atıkların halk sağlığına zarar vermeden toplanması için ilçe genelinde ‘masket potası’ adını verdiği özel atık kutuları yerleştirdi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında 26 Şubat tarihinden bu yana ilçede adeta seferberlik ilan eden 19 Mayıs Belediyesi, gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyor.

Belediye, korona virüs salgınıyla birlikte kullanımı artan eldiven ve maske gibi tıbbı atıkların halk sağlığına zarar vermeden toplanması için ilçe genelinde ‘masket potası’ adını verdiği özel atık kutuları koydu.

VİRÜS YAYABİLİR
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Atıkların biriktirilmesi, toplanması, taşınması, geçici olarak depolanması ve bertaraf edilmesi konusunda gerekli çalışmayı başlattık. Toplamaya başladığımız bu atıklarımızı oluşturduğumuz geçici depolama alanında en az 72 saat beklettikten sonra ‘diğer atık’ olarak evsel atık kapsamında insan ve çevre sağlığına zarar vermeden atık sistemine gönderiyoruz. Tek kullanımlık atıkların bu noktalara atılmasını rica ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz