19 Mayıs Samsun’da Yine Engellendi

0

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, 4 Mayıs 2020 tarihinde ADD Samsun Şubesi, CHP Samsun İl Başkanlığı ve Birleşik Kamu İş ayrı ayrı Samsun Valiliği’ne, 19 Mayıs 2020 tarihinde kısıtlı sayıda yönetim kurulu üyeleri ile Covit-19 Pandemi kurallarına uyarak, temsili Samsun Onur Anıtı’na çelenk sunumu yapacağımızı bildiren yazı gönderdiklerini kaydetti.

Cevabı 10 gün sonra, 15 Mayıs 2020 günü saat:15.30 gibi ‘sokağa çıkma yasağı olacağı için 19 Mayıs 2020 tarihinde çelenk koyma talebiniz uygun görülmemiştir’’ şeklinde geldiğini kaydeden Özkefeli, “Samsun Valiliği bunu ilk yapmıyor. 19 Mayıs 2018 tarihinde de OHAL’i bahane ederek, her sene yaptığımız Fener Alayı’na Samsun’da izin vermemişti. Şimdi de temsili kutlama talebimiz engellenmiştir” dedi.

ADD Başkanı Özkefeli, şöyle konuştu; “Milli Mücadele’nin 101. yılında Atamızın hemşehrileri olan bizlere, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in “Atatürksüz kutlama” görsellerinden sonra yapılan ikinci incitici durumdur. Sokağa çıkma yasağı bahane edilerek, bir alternatif bile sunulmadan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumumuzun engellenmesini kınıyoruz. 19 Mayıs’ta Samsun’da ‘’Çıt Bile Çıkmasın’’ isteyenlere cevabımızı, saat:19.19’da evlerimizin balkonlarından, camlarından elimizde bayraklarımızla İstiklal Marşı’mızı ve Gençlik Marşı’mızı okuyarak, Samsun’u inleterek vereceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz