19 Mayıs İlanında Atatürk Nerede?

0

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Atatürk logosunu SASKİ’nin kurumsal logosundan çıkaran Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin şimdi de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilanlarında da Atatürk’e yer vermediğini söyledi.

Özkefeli, “Samsun, bir Atatürk şehridir. Samsun demek kurtuluş demektir. Samsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlük meşalesinin yakıldığı, tam bağımsızlık yolundaki ilk adımdır. Ve her bir Samsun’lu Atatürk’ün hemşehrisidir” dedi.

BAŞKAN DEMİR’E YAKIŞMADI
Korona virüs pandemisi nedeniyle Milli Mücadele’nin 101. yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı evlerde kutlamak durumunda kalınacağını belirten ADD Başkanı Özkefeli, “Tüm Samsun’un Atatürk ve Türk Bayrakları ile donatılmasını beklerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Samsun’un dört bir yanında billboardlardaki kutlama mesajında bizler Atamızı göremedik. Milli Mücadele şehri Samsun’umuzda, Atatürk’ün hemşehrileri olan Samsunluların seçtiği başkana bu hiç yakışmadı. 19 Mayıs 2020 Milli Mücadelenin 101. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize gelip Kurtuluştan Kuruluşa Milli Mücadeleyi başlatmasının 101. yılında Atatürk görselsiz bir 19 Mayıs kutlamasını bizler kabul etmiyoruz” diye konuştu.

“Atatürksüz bir 19 Mayıs kutlaması olamaz” diyen Başkan Özkefeli, şöyle konuştu; “Başkan Mustafa Demir, Samsun’a ve Samsunlulara yaraşan şekilde Atatürk’ü içeren bir kutlama görselini sizlerden bekliyoruz. Atatürk ve onun temsil ettiği değerleri içermeyen hiçbir görsel Samsun’a yakışmaz. Atatürk şehri Samsun’a ve milli mücadelenin kahramanlarına hassasiyete davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz