19 Mayıs Belediyesi’nden Bol Ödüllü Yarışma

0

Samsun 19 Mayıs Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılını korona virüs nedeniyle evlerinde kutlayan ilçedeki öğrencileri kapsayan bir yarışma düzenledi.

Yarışmada ilk ve orta okul öğrencilerini kapsayan İstiklal Marşı’nın on kıtasını ezbere okuyup belediyenin WhatsApp numarasına gönderen öğrenciler; yarışmaya yoğun ilgi gösterdi.

Yarışmaya gönderilen videolar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde oluşturulan kurul tarafından tek tek incelendi, ilkokul ve ortaokul kategorisinde derece yapanlar belirlendi.

Son güne kadar ödüllerin açıklanmadığı yarışmanın ödülleri sonuçlarla birlikte 23 Nisan Perşembe günü saat 19.20’de açıklandı. Dereceye giren birincilere bisiklet ödülü verilirken, ikinci ve üçüncülere tablet ödülü verildi. Ayrıca video gönderen özel eğitim öğrencileri ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; şöyle konuştu; “100. Yılını kutladığımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kutlamak zorunda kalan öğrencilerimize bir etkinlik olması açısından böyle bir yarışmayı uygun gördük. Öğrencilerimizin WhatsApp numaramıza gönderdiği birbirinden güzel İstiklal Marşı videolarını Milli Eğitim Müdürümüzün başında olduğu bir kurula teslim ettik. Onlarda her ne kadar zorlansalar da seçimleri gerçekleştirdiler. Ama öğrencilerimiz üzülmesin video gönderen tüm öğrencilerimize sürpriz hediyelerimiz var. 27 Nisan pazartesi gününden itibaren hediyelerimizi öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Bu vesile ile bu bayramı çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle yad ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz