15 Temmuz Sonrası Güveni Tesis Ettik

0

STSO Başkanı Salih Murzioğlu, hain terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “15 Temmuz; hem Türkiye siyaseti, hem de Türkiye ekonomisi için tarihi bir stres testi oldu. Zira 15 Temmuz sonrası ülke dışında ciddi bir bilgi kirliliği oluştu. Biz de TOBB olarak bunun önüne geçmek için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Devletimizin resmi diplomasi sürecine iş dünyasının azami desteğini sağladık. İkinci önemli konu yatırımcıların güvenini tesis etmek ve yükseltmekti. Odaklandığımız üçüncü alan da reformlardı. TOBB ve Oda-Borsalar olarak yıllardır hep şunu vurguladık; ‘Güçlü Ekonomi ve Kaliteli Demokrasi’. Bu ikisi birbirini tamamlayan bir bütündür. Biri olmadan diğeri olmaz” diye konuştu.

ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
“İş dünyası olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz” diyerek açıklamasına devam eden Murzioğlu, şunları söyledi: “Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Ülkemizi daha güçlü bir ekonomi ve daha zengin bir Türkiye hedefine taşıyacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz