1000 TL İkramiye Enflasyona Yenildi

0

DİSK Emekli Sen üyeleri ’emekli ikramiyeleri’ ile ilgili toplandı. Şube Sekreteri Dürdane Kılıç, “1000 TL emekli ikramiyeleri bugün anlam ve önemini çoktan yitirmiş bulunuyor” dedi.

DİSK Emekli Sen tarafından ’emekli ikramiyeleri’ ile ilgili açıklama yapıldı. Sendika binası önünde yapılan açıklamaya çok sayıda emekli katılırken, açıklamayı Şube Sekreteri Dürdane Kılıç yaptı.

Kılıç, “İktidar; 13,5 milyon emekliyi açlığa ve yoksulluğa terk etmeye devam ediyor” dedi. Şube Sekreteri Kılıç, “İktidar; bugün emeklilere ‘bayram ikramiyesi’ adı altında yapılan üç kuruşluk ödemelere göz dikiyor. 1000 TL emekli ikramiyeleri bugün anlam ve önemini çoktan yitirmiş bulunuyor. Bizler, emeklilere yapılan her ödemeyi sadaka olarak gören bu anlayışı ve ‘bayram ikramiyesi’ adı altında yapılan bu ödemeyi şiddetle kınıyor, kabul etmiyoruz” diye konuştu.

TALEPLERİMİZ ORTADA
Dürdane Kılıç, şöyle konuştu; “Hem asgari ücret hem de enflasyon karşısında eriyen emekli bayram ikramiyesinin ’emekli ikramiyesi’ adı altında değiştirilmesini, emeklilerin bayram ikramiyesine enflasyon oranında artış yapılmasını ve asgari ücretin altına düşmeyecek şekilde yılda dört ikramiye olarak güncellenmesini talep ediyoruz. Bizlere müjde olarak sunulan bu sadakayı DİSK Emekli-Sen olarak kabul etmeyeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz